Kamu Bilişim Dijital Zirvesi 20 Mayıs’ta yapılacak

Kamu Bilişim Derneği (KBD) tarafından dijital ortamda düzenlenecek Kamu Bilişim Zirvesi 20 Mayıs‘ta gerçekleştirilecek.

Bu yılki zirvede, yeni tip koronavirüs (COVID-19) salgını döneminde kamu kurumlarındaki iş süreçlerinde yaşanan değişimler, uzaktan çalışmanın getirdiği zorluklar ve siber güvenlik riskleri masaya yatırılacak.

KBD İkinci Başkanı Yakup Şıvka, etkinliğin bu yıl kamu bilişim yöneticileri ve bilişim sektörü temsilcilerinin katılımıyla dijital ortamda gerçekleştirileceğini belirterek, “kbd.org.tr” ve “kamubilisimzirvesi.org” web adreslerinden de canlı yayınlanacağını söyledi.

Dijital dönüşüm alanındaki başarı hikayeleri paylaşılacak

Şıvka, dijital dönüşüm sürecinde kamu kurumlarının ne kadar başarılı olduğunun, birçok kamu hizmetinin dijital ortama çok önceden aktarılmasının öneminin, bilişim ve teknoloji sektörünün varlığının diğer sektörlerde yarattığı olumlu etkinin ve kurumların dijital dönüşüm başarı hikayelerinin zirvede ele alınacağını söyledi.

COVID-19 salgını döneminde kamu kurumlarında iş süreçlerinde yaşanan değişimler, uzaktan çalışmanın getirdiği zorluklar ve siber güvenlik risklerinin de zirvede değerlendirileceğini anlatan Şıvka, şu ifadeleri kullandı:
“Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız son dönemde koronavirüsle mücadele amacıyla yapılacak Ar-Ge projelerine hem TÜBİTAK hem de kalkınma ajansları aracılığıyla ciddi destekler vermeye başladı. COVID-19 döneminde özellikle sağlık ve eğitim teknolojilerindeki en güncel gelişmeleri, salgınla mücadele amacıyla geliştirilen yeni çözümleri en yetkili yöneticilerin ağzından dinleyeceğiz.”

Şıvka, etkinliğe bilişim sektöründe faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları ile firmaların da büyük destek verdiğine dikkati çekerek, Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD), Bilişim Sektörü Derneği (TÜBİDER), Yazılım Sanayicileri Derneği (YASAD) ve Teknoloji Sektör Platformu gibi sivil toplum kuruluşlarının başkanlarının birer panelde moderatörlük yapacaklarını dile getirdi.

Bu sayfanın içeriğini kopyalayamazsınız
error: UYARI !!! faizsizkatilimhaber.com’un yazılı izni olmadıkça hiçbir kimse, yayıncı ve kuruluş, herhangi bir eserin tamamını veya bir kısmını yayınlayamaz, çoğaltamaz, alıntı yapamaz.