Türkiye Emlak Katılım Bankası’na yeni Danışma Komitesi üyesi atandı

Geçtiğimiz günlerde buy modafinil sun pharma Vakıf Katılım Bankası A.Ş‘ye yönetim kurulu üyesi olarak atanan rattling Prof. Dr. Servet BAYINDIR, buy cheap generic Seroquel Türkiye Emlak Katılım Bankası‘nın danışma komitesine de atandı.

Servet Bayındır kimdir ?

İstanbul İmam Hatip Lisesinden 1988, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden 1993, Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesinden ise 2005 yılında mezun oldu. M.Ü.’de “Özel Finans Kurumlarının İslâm hukuku Yönünden Değerlendirilmesi” adlı teziyle Yüksek Lisansını (1995), “Faizsiz Bankacılık İşlemlerinin İslâm Fıkhı’ndaki Yeri” adlı teziyle de Doktorasını tamamladı (2004). MEB bursuyla sekiz aylığına Ürdün Üniversitesi’nde Arapça eğitimi aldı (2002-2003). Malezya Merkez Bankası bursuyla, Malezya’da INCEIF adlı enstitüde Certificate of Islamic Finance (CIFP) adlı programla Dr. sonrası ikinci master çalışmasını yaptı (2008-2010). İslam iktisadı ve finansı alanındaki çalışmaları ile 2008 yılında Doçent, 2014 yılında Profesörlük ünvanını aldı. Katılım Bankacılığının Finans Sektörüne Getirdiği Yenilik ve Açılımlar konulu Proje Yarışması’nda T.K.B.B. tarafından Birinci Derecede Mansiyon Ödülü ile ödüllendirildi (Mart 2009). MEB bünyesinde 1995-2001 yılları arasında öğretmenlik yapan Servet Bayındır, İst. Ünv. İlahiyat Fakültesi’nde İslam Hukuku ve İslam İktisadı ve Finansı alanında öğretim üyesi olarak görev yapmakta olup İslami Finans ve İslami Bankacılık alanında kitapları ve makaleleri bulunmaktadır.

Bu sayfanın içeriğini kopyalayamazsınız
error: UYARI !!! faizsizkatilimhaber.com’un yazılı izni olmadıkça hiçbir kimse, yayıncı ve kuruluş, herhangi bir eserin tamamını veya bir kısmını yayınlayamaz, çoğaltamaz, alıntı yapamaz.