Katılım bankaları virüsle mücadeleye destek olmak için birbirleriyle yarıştılar (Özel Haber)

Ülkemizdeki Katılım Bankacılığı alanında hizmet veren Albaraka Türk Katılım, Emlak Katılım, Kuveyt Türk Katılım, Türkiye Finans Katılım, Vakıf Katılım, Ziraat Katılım tüm dünyayı saran Koronavirüs (Covid19)  salgınıyla ilgili ekonomik anlamda hem de ihtiyaç sahiplerinin ve hem de firmaların olumsuz etkilenmemesi adına Türkiye Katılım Bankaları Birliği‘nin almış olduğu tavsiye kararlarına destek vererek bir anlamda tüm toplumun yanında olmayı başardı.

Son olarak Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı tarafından açılan “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” sloganıyla başlatılan Milli Dayanışma Kampanyası‘na destek vermek adına adeta birbirleriyle yarıştılar.

Albaraka Türk Katılım’dan 5 Milyonn TL Bağış

Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın 20 milyon TL, Vakıf Katılım Bankası’nın 5 milyon TL bağış açıklaması sonrası bir açıklama da Albaraka Türk Katılım Bankası’ndan geldi. Albaraka Türk, Bizbize Yeteriz kampanyası için 5 milyon TL bağış yaptığını duyurdu. Ayrıca banka çalışanlarından oluşan Albaraka İyilik Kulübü aracılığıyla da 100 bin liraya yakın bağışta bulundu.

Emlak Katılım’dan 1 Milyon TL Bağış 

Emlak Katılım Bankası, tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (COVID-19) salgınıyla ilgili alınan tedbirlerden dolayı olumsuz etkilenen ihtiyaç sahiplerine destek olunmak amacıyla Milli Dayanışma Kampanyasına destek verdi, “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” sloganıyla başlatılan kampanyaya 1 milyon TL bağışladı.

Kuveyt Türk Finans Grubu ile Kuveyt Türk Katılım’dan 20 Milyon TL Bağış

Kuveyt Türk Finans Grubu, tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (COVID-19) salgınıyla ilgili alınan tedbirlerden dolayı olumsuz etkilenen ihtiyaç sahiplerine destek olunmak amacıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan Milli Dayanışma Kampanyasına destek verdi, “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” sloganıyla başlatılan ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı nezdinde yürütülen kampanyaya 20 milyon TL bağışladı. Kuveyt Türk Finans Grubu, çalışanlarına ve müşterilerine de Milli Dayanışma Kampanyasına destek olma çağrısında bulundu.

Türkiye Finans Katılım’dan 10 Bin Tulum Bağışı

Türkiye Finans Katılım Bankası, korona virüs ile mücadele kapsamında İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü’ne 10 bin adet tulum bağışladığını açıkladı. Ayrıca banka, sağlık çalışanlarına yönelik bir destek planı da açıkladı. Açıklanan plana göre Sağlık Çalışanları, mevcut finansman ödemelerini kâr payı olmadan öteleyebilir, ücretsiz Yaşam Koruma Sigortası, günlük öncelikli ihtiyaçlarınız için market siparişi hizmeti, dezenfekte edilmiş araçlarla ücretsiz ulaşım imkanı gibi çözümlerle yaşam standartları güvenceye alabilecek.

Vakıf Katılım’dan 5 Milyon TL Bağış

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından kurulan Vakıf Katılım Bankası, kurumsal sosyal sorumluluk projelerinde de bir vakıf gibi davranıyor. Vakıf Katılım Bankası, tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (COVID-19) salgınıyla ilgili alınan tedbirlerden dolayı olumsuz etkilenen ihtiyaç sahiplerine destek olunmak amacıyla “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” sloganıyla başlatılan kampanyaya 5 milyon TL bağışladı.

Ziraat Finans Grubu ile Ziraat Katılım’dan 62 Milyon 300 bin TL Bağış

Ziraat Finans Grubu olarak ülkemiz için daha fazlasını yapabilme amacıyla bugün de çalışmalarımızı ara vermeden sürdürüyoruz. Devletimizin Kovid-19 ile mücadele sürecinde sağlık politikaları ve ekonomik yardımlarına destek olabilmek amacıyla Ziraat Finans Grubu olarak Milli Dayanışma Kampanyası’na her bir çalışanımız adına net bir asgari ücret tutarında olmak üzere toplam 62 milyon 300 bin lira bağışta bulunuyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Önemli dipnot: Alfabetik sıralamaya göre yapılmıştır.