Albaraka Türk’te Türkiye’nin En İyi İşverenleri Listesinde

Albaraka Türk, Great Place to Work Enstitüsü Türkiye tarafından düzenlenen Türkiye’nin En İyi İşverenleri 2020’de “En İyi İşveren Sertifikası”nı almaya hak kazanırken aynı zamanda 2000 kişiden fazla çalışanı olan şirketler kategorisinde de Türkiye’nin en iyi işverenleri 2019 ödülünü alarak, Türkiye’nin En İyi İşverenleri listesine girdi.

Great Place to Work Enstitüsü Türkiye tarafından düzenlenen ve en iyi işverenlerin seçildiği Türkiye’nin En İyi İşverenleri 2020’de adını Türkiye’nin en iyi işverenleri listesine yazdırarak sertifika almaya hak kazanırken, Türkiye’de bu yıl 8’inci kez açıklanan “Türkiye’nin En İyi İşverenleri-2020” listesinde 2000 kişiden fazla çalışanı olan şirketler kategorisinde Türkiye’nin en iyi işverenleri 2020 ödülünün sahibi oldu.

Great Place to Work Enstitüsü her yıl 7 bine yakın işletme ve 16 milyondan fazla çalışanı dahil ettiği analizleri ile kurum kültürü alanında dünyada gerçekleştirilen en geniş çaplı araştırma olma özelliğini taşıyor. Enstitü aynı zamanda güçlü kurum kültürüne sahip ve çalışanları tarafından en iyi işveren olarak tanımlanan şirketleri sertifikalandırıyor. Albaraka Türk de, Great Place to Work Enstitüsü tarafından yürütülen Albaraka çalışanlarının mevcut kurum kültürü hakkındaki algılarının ölçümlendiği Çalışan anketi (Trust Index) ve İK uygulamalarının analiz edildiği iş yeri kültürü (Culture Audit) analizlerini başarı ile tamamladı.

Bu kapsamda Enstitüden “En İyi İşveren Sertifikası” alan Albaraka Türk, bu yıl Türkiye’de 8’inci kez açıklanan, farklı sektör ve kategorilerde birçok şirketin katıldığı Great Place to Work araştırma sonucunda, “Sahip olduğu güven odaklı ve insani dokunuşa sahip kurum kültürü” ile Türkiye’nin en iyi işverenleri 2020 ödülünü aldı.

“Bu başarı Albaraka çalışanlarının”

Konuya ilgili olarak değerlendirmede bulunan Albaraka Türk Genel Müdür Yardımcısı Süleyman Çelik; “Bu yıl da ‘Türkiye’nin En İyi İşveren Markası’ seçilmiş olmaktan ötürü çok mutluyuz. Bu ödülü ikinci kez alıyor olmak da ayrı bir gurur. Tabii bu başarının arkasındaki en önemli güç, sahip olduğumuz çalışma arkadaşlarımızdır. Albaraka Türk olarak ikinci kez elde etmiş olduğumuz bu başarıda ‘Dahası Var’ sloganı ile Albaraka Türk İnsan Kıymetleri birimi aracılığıyla sürdürdüğümüz ve sahip olduğumuz kurum kültürünün etkisi çok büyük. Aldığımız bu ödülü Albaraka çalışanlarına borçluyuz. Bu başarıda en büyük pay onlarındır” dedi.