Evde kalanlar tadilata yöneldi

            Evde Tadilat Var.!

Türkiye’de koronavirüs tedbirleri kapsamında evde vakit geçirenler, tadilat ve düzenleme hizmetlerine yöneliyor. İnsanların evde kaldıkları 11 Mart – 1 Nisan tarihleri arasında ev tadilatı ve düzenlemesine yönelik hizmet taleplerini inceledi. Buna göre cam balkon gibi ev tadilat hizmetlerine taleplerde artış olduğu görüldü.

Koronavirüs sebebiyle evlerine kapananlar, evleriyle ilgili düzenlemeler yapmaya karar verdi. Türkiye’nin önde gelen online hizmet platformlarından alınan verilere göre 11 Mart – 1 Nisan arasında gelen taleplere göre, en çok ev tadilatı, cam balkon kapama, boya badana gibi hizmetler tercih ediliyor.

Evde geçen zaman arttıkça, evleriyle ilgili uzun vadeli planlar yapanlar, temel ihtiyaçlara yönelik hizmetleri araştırıyor. Kalorifer ve doğalgaz tesisatı yenileme, boya badana, dış cephe boyama, fayans ve seramik döşeme gibi hizmetlere yönelik incelemelerde, bu süreçte artış yaşandığını söylemek mümkün.

Uzmanlar ve yetkililer evde kalmayı önerirken, mutfak ve bahçe işleriyle boş vakitlerini değerlendirenler, mutfak dolabı yapımı ve bahçe düzenleme peyzaj hizmetlerine yöneliyor. Balkonlarından temiz hava alan ancak soğuk havalardan şikayetçi olanlar ise cam balkon düzenlemesi talep ediyor.