Tasarrufa Dayalı Faizsiz Finans Sektöründe İşten Çıkartmalar Başladı

Çin`de başlayan ve ülkemize de sıçrayan Koronavirüs (Covid19) salgını nedeniyle birçok sektörde olduğu gibi Tasarrufa Dayalı Faizsiz Finans sektöründeki bazı kurumlarda işten çıkarmalar başladı.

Koronavirüs salgını nedeniyle Tasarrufa Dayalı Faizsiz Finans sektörü de zor günler geçiriyor, çalışanları işten çıkarmaması için Kısa Çalışma Ödeneği ve diğer konularla ilişkin iyileştirici önlemlere rağmen bazı işletmeler çalışanlarını işten çıkmaya başladı.
Performans düşüklüğü, şube ve bölge birleştirmeleri ve piyasalarda yaşanan durgunluk koronavirüs bahanesi ile büyük çoğunluğu genel merkez ve şubelerden olmak üzere Tasarrufa Dayalı Faizsiz Finansman sektöründeki firmalarında çalışan 300’a yakın kişinin bu ay içerisinde çıkartılacağı iddia edildi. Görüşlerini aldığımız bir tasarrufa dayalı faizsiz finansman sektörü şirketi çalışanı “ Genel merkezimiz ve bölge ve şubelerdeki personel arkadaşlarımız performans ve piyasalardaki durgunluk, koronavirüs bahanesi ile işten çıkarıldı, bu salgın bitene kadar da yeni işten çıkarmaların devam edeceğini duyuyoruz, bir çok arkadaşımız bu konuda tedirgin.” şeklinde konuştu.