Neova Sigorta yeni yönetim kurulu belli oldu

Waliso Kuveyt Türk Katılım Bankası‘nın %1oo hissesini satın aldığı Pavia Neova Sigorta web sitesinde ortaklık yapısı ve yönetim kurulu üyeleri bilgisi güncellendi.

Kuveyt Türk Katılım Bankası tarafından KAP’a yapılan açıklamada Neova Sigorta’nın hisselerinin tamamının devir alma sürecinin tamamlanarak yönetim kurulu üyelerinin seçiminin yapıldığı belirtilmişti.

Ancak üyelere dair bir açıklama yapılmamıştı. Neova Sigorta web sitesinde ortaklık yapısı ve yönetim kurulu üyeleri bilgisi güncellendi. Bu kapsamda Neova Sigorta yönetimi şu isimlerden oluşuyor:

Yönetim Kurulu Başkanı : Fawaz KH E AL SALEH

1963 yılında Kuveytte doğan Fawaz AL SALEH, eğitimini ABDde sürdürerek, Macalester Collegein İşletme-İktisat Bölümünden mezun oldu. 1996 yılında Fon Yönetimi Departmanı üyesi olarak Kuveyt Türk Katılım Bankasında göreve başlamıştır. Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapan Fawaz Bey, Kuwait Finance Houseun Turkiye Ofisinin Başkanı olarak da hizmet vermektedir.

Yönetim Kurulu Üyesi : Hüseyin Cevdet YILMAZ

1966 İstanbul doğumlu olan Hüseyin Cevdet Yılmaz, 1989 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun oldu. Esbank Teftiş Kurulu Başkanlığında Müfettiş Yardımcısı olarak bankacılık hayatına başladı. Bu kurumda Müfettişlik ve Şube Müdürlüğü görevlerinde bulunduktan sonra, Eylül 2000de Kuveyt Türkte Teftiş Kurulu Başkanı olarak göreve başladı. 2003 yılında Denetim ve Risk Grubu Başkanı olarak atandı. H. Cevdet Yılmaz, Kuveyt Türkte görevine Risk, Kontrol ve Uyum Başkanı olarak devam etmektedir. Aynı zamanda KT Portföyün Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısıdır.

Yönetim Kurulu Üyesi : Özgür Bülent KOÇ
1975 Ankara doğumlu olan Özgür B. KOÇ, 1996 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü mezunu olduktan sonra 11 yıl hayat dışı sigorta sektöründe teknik ve reasürans yöneticiliği, 2 yıl da uluslararası reasürans brokerliği yapmıştır. 1 Ocak 2009 tarihinden beri de Neova Sigortanın Genel Müdürlüğünü yürütmektedir.

Yönetim Kurulu Üyesi : Abdurrahman DELİPOYRAZ

1968 İstanbul doğumlu olan Abdurrahman Delipoyraz, İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünden mezun olmuştur. Kuveyt Türk ailesindeki kariyerine Proje ve Yatırım Müdürlüğünde başlayan Delipoyraz, 2000 yılına kadar bankanın Kurumsal ve Ticari Bankacılık Satış Müdürlüğü ile Mali Tahlil ve İstihabarat Müdürlüğü bölümlerinde çalışmıştır. 2000-2004 yılları arasında Beşyüzevler ve Bakırköy Şubelerinde Şube Müdürlüğü görevini üstlenen Delipoyraz, Aralık 2004 tarihi itibarı ile Bölge Müdürlüğü görevine atanarak İstanbul Avrupa-1 ve İstanbul Anadolu Bölge Müdürlüklerinde görev yapmıştır. Ocak 2015 tarihi itibarıyla, Kobi Bankacılığından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.

Yönetim Kurulu Üyesi : Nurettin KOLAÇ

1966da Elazığda doğan Nurettin Kolaç, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Bankacılık, finansal kiralama ve sigortacılık sektörlerinde avukatlık ve hukuk müşavirliği yaptı. 2004 yılından 2010 yılı Nisan ayına kadar Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunda Daire Başkan Yardımcılığı ve Daire Başkanlığı (Hukuk) görevlerinde bulundu. Yirmi yedi yıllık hukuk ve bankacılık tecrübesine sahip olan Kolaç, Nisan 2010 yılından bu yana Kuveyt Türk bünyesinde Hukuk ve Risk Takipten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak devam etmektedir. Aynı zamanda KT Portföyün Yönetim Kurulu Üyesidir.

Bu sayfanın içeriğini kopyalayamazsınız
error: UYARI !!! faizsizkatilimhaber.com’un yazılı izni olmadıkça hiçbir kimse, yayıncı ve kuruluş, herhangi bir eserin tamamını veya bir kısmını yayınlayamaz, çoğaltamaz, alıntı yapamaz.