Kamu Çalışanlarına Türkiye Finans’tan Avantajlı Finansman Paketi

Türkiye Finans Katılım Bankası, Kovid-19 salgını ile mücadelede ülke ekonomisine ve müşterilerine yönelik destek paketlerini hayata geçirmeye devam ediyor. Bu kapsamda Banka, 0,79’dan başlayan oranlarla Kamu Çalışanlarına Özel Avantajlı Finansman Paketini uygulamaya koydu.

Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Kovid-19 salgını ile ilgili gelişmeleri yakından takip eden Türkiye Finans, salgının ekonomiye ve müşterilerine olan etkilerini azaltabilmek amacıyla hayata geçirdiği destek paketlerine bir yenisini daha ekledi. Bu doğrultuda Türkiye Finans; ekonomiye destek, sağlık çalışanlarına destek, 65 yaş ve üzeri müşterilerine destek paketlerinin ardından şimdi de salgın süresince görevlerinin başında olan ve mücadelesini ön saflarda sürdüren kamu çalışanlarına özel çözümler üretiyor. Avantajlı finansman seçenekleri ile kamu çalışanlarına destek olmayı amaçlayan Kamu Çalışanlarına Özel Avantajlı Finansman Paketi; asker, polis, jandarma, devlet memuru, öğretmen, belediye çalışanı, sağlık çalışanı gibi tüm kamu çalışanlarını kapsıyor.

Kamu çalışanlarına özel rekabetçi oranlar

Kamu Çalışanlarına Özel Avantajlı Finansman Paketi; konut, taşıt ve bireysel ihtiyaç finansmanı olmak üzere 3 farklı alanda, rekabetçi kar payı oranlarıyla finansman çözümleri sunuyor. Paket içerisinde, ihtiyaca uygun olarak 120 aya varan vadelerle yüzde 0,79 kar payı oranı ile konut finansmanı, 60 aya varan vadelerle yüzde 0,84 kar payı oranı ile taşıt ve yüzde 0,89 kar payı oranı ile bireysel ihtiyaç finansmanı çözümleri yer alıyor.

Koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye ekonomisinde oluşabilecek hasarı hafifletmek için üzerlerine düşen görevleri yapmaya devam ettiklerinin altını çizen Türkiye Finans Katılım Bankası Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Necati Özdeniz, “Salgınla mücadele kapsamında çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyor; müşterilerimizin ekonomik zorluklar yaşayabileceğini ön görerek, onların ihtiyaçlarına uygun kampanyalar hayata geçirmeye devam ediyoruz.

Bildiğiniz üzere çok hızlı bir şekilde salgınla mücadele kapsamında Ekonomi Destek Paketini devreye aldık. Hemen ardından gece gündüz bizler için mücadele veren sağlık çalışanlarımız için yeni bir destek paketini uygulamaya soktuk. Diğer yandan evlerinden çıkamayan 65 yaş ve üzeri büyüklerimizin işlerini kolaylaştırmak için harekete geçtik ve emekli maaşlarını evlerine kadar götürüp teslim etmeye başladık. Türkiye Finans olarak salgından en çok etkilenen, aynı zamanda ön saflarda bizlerin sağlığı ve can güvenliği için mücadele eden kesimlere ulaşmayı bir borç biliyoruz. İşte bu nedenle fedakarca görevlerinin başında olan kamu çalışanlarımıza da yanlarında olduğumuzu göstermek istedik. Bu doğrultuda onlara özel avantajlı kar payı oranlarıyla taşıt, konut ve ihtiyaç finansmanı gibi farklı alanlarda nokta atışı finansman çözümleri ürettik. Kamu çalışanlarımıza sunduğumuz kar payı oranlarının sektörün en rekabetçi oranları olduğunu söylemek mümkün. Bu süreçte, Banka olarak ilk günden bu yana amacımız, topluma fayda sağlayan farklı kesimlerin öncelikli ihtiyaçlarını en hızlı şekilde belirleyerek doğru bir strateji ile karşılamak oldu. Müşterilerimizden aldığımız geri dönüşler attığımız her adımın ne kadar doğru olduğunu bir kez daha bize gösteriyor” dedi.