FuzulEv 1453 Engelliler Spor Kulübü 1. Lige Yükseldi

Türkiye Bedensel Engelliler Federasyonu tarafından alınan karar ile Tekerlekli Sandalye Basketbol ligleri mevcut puan durumuna göre tescil edilmiştir. Alınan karara göre liglerde şampiyon ilan edilmemiş olup gurubumuzda ilk 3 sıraya giren takımlar 1. Lige yükseldi. Bu kararla Fuzulev 1453 ESK olarak 1. Lige çıkmış oldu.

Ülkemizde faaliyet göstermekte olan ve 2016 yılında kurulan Fuzulev 1453 Engelliler Spor Kulübü 2018-2019 yılında şampiyon olarak 2. Lig e yükselmişti. 2018-2019 yılı içerisinde FuzulEv ile isim sponsorluğu yapan yapan ekip Tekerlekli Sandalye Basketbol 2. Liginde müsabakalarını sürdürürken Covid-19 pandemisi sebebi ile lig bitimine 1 hafta kala tüm aktiviteler ertelenmişti. Mevcut puan fikstürüne göre 2. sırada bulunan takım otomatik olarak 1.Lige Yükselmiş oldu.

Fuzulev 1453 Engelliler Spor Kulübü: Yeni Hedef Süper Lig

Fuzulev 1453 Engelliler Spor Kulübü Başkanı Cemal Özçelik yaptığı açıklamada 2020 / 2021 sezonunda ilk 3 sıraya girerek Süper Lige çıkmayı hedeflediklerini söyledi. Süper Lig de Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe Gaziantep gibi köklü kulüpler yer alıyor. Kulübün sırt sponsorluğunu ise Türkiye’nin ilk sosyal sorumluluk token’i olan Bitcoin Wheelchair yapıyor. Sırt sponsorluğu yapan firmanın kuruluş amacı ise Türkiye de ilk defa Fiziksel, İşitme ve Görme engelli bireyler için özel olarak tasarlanacak spor kompleksi yaptırma projesidir. Engelli sporcuların önündeki en büyük sorun deplasmanlara gidildiğinde kalınacak otel ve tesislerin Engelliler için uygun olmaması nedeni ile ortaya çıkan sorunlardır.

Bu sayfanın içeriğini kopyalayamazsınız
error: UYARI !!! faizsizkatilimhaber.com’un yazılı izni olmadıkça hiçbir kimse, yayıncı ve kuruluş, herhangi bir eserin tamamını veya bir kısmını yayınlayamaz, çoğaltamaz, alıntı yapamaz.