Faizsiz Ev ve Oto Kredi Sistemleri Nasıl Çalışıyor?

Geçmişten beri gelen ve kişilerin kendi evlerine sahip olma istemeleri ile ortaya birçok sistem çıkmıştır. Ev alma konusunda insanlara yardımcı olun bu uygulamalardan birkaçına örnek verilecek olursa bunlar; Eminevim, Fuzulev, Birevim, Hedefevim, Finansevim, Tasarruf A.Ş.,Katılımevim, Birikimevim, Morevim, Vakıfevim, İktisatevim gibi sistemler olmaktadır. Bu kişilerin taksitle ev almalarında onları bankalar yerine daha uygun bir sistem olmaktadır. Aslında bu uygulamalar sayesinde taksitle ev almak daha mantıklı olmaktadır. Banka faizleriyle uğraşma ve kişilerin bankalara çektikleri krediden fazla faizli para ödeme derdi yoktur.

Taksitli Ev Nasıl Alınır?

Kişileri ev sahibi yapmak için uygulanan basit sistemler bulunmaktadır. Bunlar kişileri ev alırken peşinatsız ev alma seçenekleri ile rahatlatan ve herkes tarafından son zamanlarda tercih edilen sistemlerdir. Kullanılan bu sistemlerde farklı seçenekler kullanılarak uygulama yapılmaktadır. Bu uygulamalar, ister sabit ödeme ile taksitle ev almak, isterseniz erken teslim alabileceğiniz şekilde ödeme şekilleri veya serbest sistem ödemesi olmak üzere çeşitleri sizlere sunar.

Bu sistemler ile siz evinizi seçersiniz, daha sonrasında ödeme seçeneklerinden birine size uygun olanı belirlersiniz ve taksitleri ödemeye başlayarak ev sahibi olabilirsiniz. Birçok açıdan ev sahibi olmayı kolaylaştıran bu sistem kullanıcıların bankalara daha fazla para vermesi sistemini ortadan kaldırıyor.

Bu sistemleri başlık altında anlatacak olursak;

1) Ev seçimi: İstenilen ev seçimini yaparak sizlerin bütçesine uygun evlerin belirlenmesi sağlanmış olur.

2) Peşinat Ödemeli veya Peşinatsız Uygulama: Nakitleri olanların peşinat vereceği olmayanların ise ödeyecekleri taksitlere göre ayarlanabilecek bir sistem oluşturulmuştur.

3) Taksitleri Belirleyin: Peşinat içeren veya peşinat olmayan sistemlere dahil olduğunuzda ayrıca

Sizler bunlara ek olarak ödeyeceğiniz taksit sayısını ve taksit miktarını kendiniz belirlemektesiniz. Bu sayede ödediğiniz taksit dışında bu tarz sistemlere başka para vermemiş olmaktasınız.

4) Sözleşme Yapılması: Ev seçimi, taksit seçenekleri ve ödeme işlemleri belirlendikten sonra yapılan sözleşme aşaması olmaktadır.

5) Noter Katılımı İle Yapılan Kura Çekimi: Sözleşmeden sonra noterin katılımı ile sıra belirleme yapılır ve alacağınız evin teslim tarihi belli olur. Tarih geldiği zaman eviniz sizlere teslim edilir. Bu sayede sizin olan bir eve kavuşmuş olursunuz.