Elazığ’da “Sevgili Günlüğüm Projesi”

Elazığ’da, lise öğrencilerinin okuma yazma alışkanlıklarının geliştirilmesi yönelik başlatılan “Sevgili Günlüğüm” projesi devam ediyor.

buy modafinil hong kong “SEVGİLİ GÜNLÜĞÜM” PROJESİ SÜRÜYOR

HEFİAD ve Birevim tarafından başlatılan “Sevgili Günlüğüm” projesi kapsamında, projeye dahil olan öğrenciler ziyaret edildi.

Elazığ Vali Yardımcısı Erkan Kaçmaz, Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren ile Bir Gelecek Genel Müdürü Mustafa Alpay, HEFİAD ve Birevim’in Sosyal Sorumluluk Projesi Bir Gelecek tarafından başlatılan “Sevgili Günlüğüm” projesi kapsamında pilot okul olarak seçilen Elazığ Şehit Binbaşı Zafer Kılıç Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri ile bir araya geldi.

apart “GÜNLÜKLER ÇOCUKLARIN GELİŞİMİNE YARDIMCI OLUR”

Ziyarette kısa bir açıklama yapan Vali Yardımcısı Kaçmaz, projeyi başlatan Birevim Yönetim Kurulu Başkanı Murat Çiftçi’ye ve Bir Gelecek Genel Müdürü Mustafa Alpay’a teşekkür etti. Vali Yardımcısı Kaçmaz, bu tür projelerin öğrencilerin zihinsel ve bedensel gelişimine katkı sağlayacağını söyledi.

Taboão da Serra “GÜNLÜK TUTMAK ÖĞRENCİLERİMİZE ELEŞTİRİ BECERİSİNİ KAZANDIRIR”

Bir Gelecek Genel Müdürü Mustafa Alpay ise günümüz çocuklarının tabletlere ve akıllı telefonlara çok fazla bağlandığını ifade ederken kaybolmaya yüz tutmuş mektup ve günlük yazma gibi alışkanlıkların geri kazandırılması gerektiğine vurgu yaptı. Alpay: “Genç yaşta günlük tutma alışkanlığını kazanan bireylerin, sosyal ilişkilerde ve akademik hayatlarında ciddi anlamda başarılı oldukları, birçok edebiyat tarihçisi ve bilim insanı tarafından ortaya konmuştur. Günlük yazmak, insanın kendisiyle hesaplaşabileceği, gününü ne derece dolu geçirdiğine dair bir gün sonu çetelesini ortaya koyabileceği, eleştirel becerilerini geliştirecek sorguları bir bilim insanı tutumuyla sunabileceği ve dahası hayatının en önemli anılarını bir tarihi vesika hâline getirebileceği bir fırsattır. ”dedi.

Ziyaretin ardından Elazığ Vali Yardımcısı Erkan Kaçmaz, Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren ile Bir Gelecek Genel Müdürü Mustafa Alpay, öğrencilerin günlüklerini imzalarken onlara satranç takımı hediye etti.

Bu sayfanın içeriğini kopyalayamazsınız
error: UYARI !!! faizsizkatilimhaber.com’un yazılı izni olmadıkça hiçbir kimse, yayıncı ve kuruluş, herhangi bir eserin tamamını veya bir kısmını yayınlayamaz, çoğaltamaz, alıntı yapamaz.